• Sorularınız için
  • Telefon +971 52 873 0541
  • info@diyetisyenmervediker.com
  • Abu Dhabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Hakkımda

Dyt. Merve Diker

Trakya Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2014 yılında başarı ile mezun oldu. 2012-2014 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Edirne Erkek Yetiştirme Yurdu, Lalezar Restaurant ve Denizli Devlet Hastanesinde yetişkin, pediatri ve kurum beslenmesi alanlarında stajyer diyetisyen olarak çalıştı.

Mezuniyetinden sonra çeşitli kurumlarda diyetisyenlik görevini sürdürdü. Bu kurumlar arasında; Estewell Spor Salonu, Twity Spor Salonu, B-fit Sağlık ve Spor Merkezi yer almakta. Online diyet hizmeti veren Diker kafe ve restaurantlar için diyet yemek ve tatlı tarifleri geliştirmektedir.

Aynı zamanda şu an ekibimizde yer alan antrenörümüz, psikoloğumuz, doktorumuz ve veri analizi uzmanımız ile birlikte hem çeşitli araştırmalar yürütmekte hem de danışanlarına tam anlamıyla eksiksiz hizmet vermeyi hedeflemektedir. Ekibini oluştururken ‘Kaliteli Diyet’ yapabilmenin bireyin sağlığının, psikolojisinin ve bireye ait diyet verilerinin eksiksiz yorumlanmasının bir bütün olduğu düşüncesini göz önüne almıştır.

Bugüne kadar alanıyla ilgili birçok kongre ve seminerlere katılmıştır.

Şu an Dubai’de yaşayan Merve Diker özel bir kurumda beslenme danışmanlığı yapmaktadır. Bu süreçte yurtdışında da çeşitli kongre ve seminerlere katılmaktadır. Çeşitli araştırmalarda gönüllü olarak yer almaktadır.

Diker, Eylül 2015’te Türkiye’deki danışanlarına hizmet vermek için online diyet sistemini geliştirdi. Dünyadan ve özellikle Türkiye’nin bütün şehirlerden ulaşılabilen online diyet sistemi ile yoğun bir hayatı olan ve diyetisyene gitmeye vakti olmayan, diyetisyenliği her an her yerden yapılabilir kılarak, bahaneleri ortadan kaldıran online, sağlıklı ve alternatifli beslenme programları geliştirmekte.

Katıldığı Kurs ve Seminerler

-Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar
-2. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar
-Özel Saha Diyetisyenliğine Genel Bakış
-2. Trakya Beslenme ve Diyetetik Sempozyumu
-Sağlık ve Beslenme Bienali
-6. Ulusal Obezite Kongresi
-9. Uluslar Arası Beslenme ve Diyetetik Kongresi
-Dubai Nutrition Conference
-7th International Conference on Clinical Nutrition
-Dubai International Food Safety Conference
-International Water Summit 2016
-EcoWaste Exhibition 2016
-International Water Summit 2017
-EcoWaste Exhibition 2017
-Abu Dhabi International Date Palm Exhibition 2017
-International Water Summit 2018
-EcoWaste Exhibition 2018

Danışan Yorumları